Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera


Przetłumacz stronę na swój język:

WAŻNA WIADOMOŚĆData dodania: 2024-03-22
  Promocja książki "Mitrydat" Kacpra Mielcarka

21 marca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. St. Platera odbyła się promocja książki Kacpra Mielcarka „Mitrydat”. Autor, pochodzący z Wroniaw młody pisarz, ma w swoim dorobku jeszcze dwie książki w nurcie fantasy/ sci-fi. Na spotkanie do biblioteki przybyli młodzi czytelnicy – uczniowie siódmych klas ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Wolsztyna.

 

Kacper Mielcarek zaprezentował swoje książki młodzieży, która często jest adresatem fantastyki. O sobie mówi, że ciągle jeszcze bardziej czuje się autorem książek, niż pisarzem, ale dostrzega dojrzewanie swojej prozy, a jego marzeniem jest być kiedyś „pełnoprawnym” pisarzem. Najnowsza książka powstała wg niego w ekspresowym tempie 4 miesięcy, kiedy teraz pisze daje sobie na to więcej czasu. Pisanie jest dla niego formą wyrażania siebie, tworzenia czegoś więcej niż tylko zaspokajanie potrzeb bytowych. Pisanie książek jest dla także niego po prostu dobrą zabawą.

 

W „Mitrydacie” przedstawiono świat po katastrofie cywilizacyjnej i wojnach. Autor prezentuje popularny motyw ludzkości po apokalipsie i system władzy, który jest antyutopią. Dwoje głównych bohaterów zbudowano na zasadzie przeciwności – Aniela, włamywaczka z ludu, z nizin społecznych oraz Ulfryk, przedstawiciel elit, obrońca despotycznego systemu. Ich drogi krzyżują się, a oni sami poprzez przeżyte doświadczenia odnajdują swoją tożsamość. Mitrydat jako panaceum, lek na całe zło i źródło władzy okazuje się przekleństwem. Kacper Mielcarek przeprowadza czytelnika nie tylko przez liczne przygody, zwroty akcji i sceny walki, ale także wplata wątki filozoficzne i bawi się z nim.

 

Autor szybko „złapał” kontakt z młodzieżą. Opowiadał o swoim warsztacie pracy, inspiracjami światem filmu, gier komputerowych czy nowoczesnych technologii czy koreańskim komiksem autorstwa Hyung Min-Woo. Według niego młodzież może zacząć przygodę z fantastyką od książek takich jak „Harry Potter”, „Baśniobór” czy „Eragon”, ale ważne również, by po prostu robić coś dla siebie, co będzie dla nas twórcze i rozwijające.bibliotekawolsztyn.pl

Biblioteka Wolsztyn Biblioteka Wolsztyn Biblioteka Wolsztyn Biblioteka Wolsztyn Biblioteka Wolsztyn

JUŻ W SPRZEDAŻY

Biblioteka Wolsztyn
Biblioteka Wolsztyn
Biblioteka Wolsztyn
Biblioteka Wolsztyn
Biblioteka Wolsztyn
KALENDARIUM

KWI
24
2024
Konkurs Matematyczny
KWI
25
2024
Powiatowy Konkurs Recytatorski "Mali Recytatorzy"
MAJ
08
2024
XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
MAJ
15
2024
XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
CZE
30
2024
Mała Książka Wielki Człowiek edycja 2023/24
CZE
30
2024
Multimedialna biblioteka cyfrowa ebook point BIBLIO
CZE
30
2024
Nowa usługa dla naszych czytelników - Sowa Mobi
CZE
30
2024
Książka na telefon - Zadzwoń 68 384 2281
CZE
30
2024
Nowa usługa w wolsztyńskiej bibliotece – Academica
CZE
30
2024
Wystawa "Wolsztyn Dzieje Miasta"
zobacz więcej wydarzeń...NOWOŚCI DO WYPOŻYCZENIA

Biblioteka Wolsztyn

Biblioteka Wolsztyn

Biblioteka Wolsztyn

Biblioteka Wolsztyn
zobacz więcej nowości...

NEWSLETTER

 


SZUKAJ NA STRONIE

 

POLECAMY


ul. Gajewskich 48
64-200 Wolsztyn
tel. (68) 384 22 81, fax. (68) 347 26 30

Osób online: 6
stat4u
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera - www.bibliotekawolsztyn.pl 2015 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"