W dniach 8-15 maja 2026 świętujemy XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem: “Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. Akcja promująca biblioteki i czytanie, ma także za zadanie uzmysłowić jak współczesne biblioteki są otwarte na czytelnika, nowoczesne i kreatywne. Zapraszamy w nasze progi!
"Biblioteka to przestrzeń, w której każdy sam inicjuje przygodę z wiedzą i kulturą. Słowo „otwierasz” symbolizuje zarówno fizyczne otwarcie drzwi biblioteki, jak i książki czy zasobów cyfrowych. „Odkrywasz” wskazuje na bogactwo doświadczeń, inspiracji i możliwości, które czekają po przekroczeniu progu. "