Lokalna inicjatywa Dyskusyjnego Klubu Książki przy Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Świętnie
Biblioteka to nie tylko cztery ściany. Książki to nie tylko fikcja literacka. Wiele z nich opiera się na wydarzeniach historycznych. Taką właśnie jest pozycja "Ministerstwo bólu" Dubrawki Ugresic, w której autorka opisuje traumatyczne doświadczenia wojny wywołanej rozpadem Jugosławii.
W ramach naszego spotkania i wspólnego przeżycia tejże powieści grupa DKK wyruszyła szlakiem Marszu Śmierci do pomnika zamordowanej w tym marszu kobiety pochodzenia żydowskiego. Tam zapaliłyśmy znicz, aby uczcić pamięcią ofiarę tamtych wydarzeń, które były niezmiernie przerażające, jak te opisane w "Ministerstwie bólu".
Niezmiennie zachęcamy do dołączenia do naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Dzieje się!
