Przedstawienie „Witajcie w naszej bajce”
14 maja 2026 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. St. Platera odbyło się przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce”. Aktorami byli uczniowie z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 5. Spektakl w zabawny sposób ukazywał szkołę z „innej bajki”, gdzie nie ma matematyki, a dzieci sami decydują, co robią. W występie pełnym tańca, muzyki i gry na flażolecie sprytnie wplotły się utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Młodzi artyści bardzo zaangażowali się w przedstawienie, włożyli w niego sporo serca i pracy, dlatego nic dziwnego, że otrzymali pod koniec gromkie brawa od publiczności.
