Zakończenie zajęć edukacyjnych „Popołudnie z książką”
15 maja 2026 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. St. Platera zakończyliśmy cykl zajęć edukacyjnych „Popołudnie z książką”. Zajęcia były adresowane do dzieci w wieku 5-6 lat. Od jesieni ubiegłego roku maluchy spotykały się w piątkowe popołudnia, aby miło spędzić czas wśród bajkowych opowieści. Każda historia była inspiracją do twórczej pracy plastycznej. Dzieci łącząc czytanie z dobrą zabawą, uczyły się, że książki są elementem codzienności i mogą być odpowiedzią na ich różne problemy i pytania. To nie tylko ciekawy czas, ale też nauka wartości i rozwój młodego człowieka. Czytanie nie tylko wzmacnia zdolności językowe dziecka, ale poszerza zasoby emocjonalne, poznawcze i moralne. Ponadto uczestnicząc w zajęciach plastycznych, maluchy rozwijają swoją kreatywność i zdolności manualne. Cieszy nas dotychczasowe zainteresowanie zajęciami, a fakt, że dzieci pytały, co będzie po wakacjach, dowodzi jak owocny był dla nich czas w bibliotece. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom. Do zobaczenia jesienią!
