Pasowanie na czytelnika w bibliotece w Starym Widzimiu
W dniu 21 maja br. w Bibliotece w Starym Widzimiu odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I naszej szkoły. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli zdać „egzamin”, który miał pokazać, czy mogą oni być nazwani przyjaciółmi książek. Nasi mali czytelnicy poradzili sobie z tym doskonale.
Po takim wprowadzeniu, dzieci przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Każdy uczeń z klasy pierwszej otrzymał na pamiątkę książkę wraz z prośbami książki, pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Ufundowane to wszystko zostało przez rodziców i szkołę.
Głównym celem naszej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Jesteśmy pewni, że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.
