Pasowanie na czytelnika w bibliotece we Wroniawach
21.05.2025 r. w bibliotece publiczno-szkolnej we Wroniawach odbyło się wyjątkowe Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej we Wroniawach
Nasi pierwszoklasiści poznali już wszystkie litery i coraz pewniej czytają, dlatego mogli oficjalnie dołączyć do grona czytelników biblioteki. To niezwykle ważne wydarzenie, które symbolicznie rozpoczyna ich przygodę z książką, rozwijaniem wyobraźni oraz odkrywaniem świata wiedzy. Pasowanie na Czytelnika ma szczególne znaczenie, ponieważ uczy dzieci odpowiedzialności za wypożyczone książki, zachęca do regularnego czytania i pokazuje, że biblioteka jest miejscem pełnym inspiracji, nauki i dobrej zabawy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Sylwii Leśnik oraz uczniów klasy II za przygotowanie pięknego przedstawienia rozpoczynającego uroczystość. Dzięki tajemniczemu, niedokończonemu zaklęciu lektora na pasowaniu niespodziewanie pojawili się bohaterowie bajek, którzy sprawili dzieciom ogromną radość i stworzyli wyjątkową, pełną magii atmosferę.
Podczas uroczystości uczniowie złożyli także uroczyste ślubowanie, obiecując, że będą szanować książki, dbać o nie oraz chętnie sięgać po kolejne lektury. Następnie dzieci zostały oficjalnie pasowane na czytelników biblioteki i otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki oraz kreatywne zakładki.
Gratulujemy wszystkim nowym czytelnikom i życzę im wielu pięknych chwil spędzonych z książką, a także niekończącej się ciekawości podczas odkrywania świata ukrytego na kartach książek!
