27 maja 2026 roku był dniem wyjątkowym dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Obrze. Tego dnia pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Publiczno-Szkolnej w Obrze. Aktu Pasowania na Czytelnika dokonał Dyrektor szkoły – Pan Paweł Rychły. Zanim jednak uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, musieli wykazać się wiedzą i zdać egzamin na czytelnika. Dzieci odgadywały bajkowe zagadki, sprawdzające znajomość baśni i bajek, a także przypomniały sobie zasady właściwego obchodzenia się z książkami. Uroczystość uświetnił występ uczniów klas trzecich, którzy zaprezentowali inscenizację pt. „Przychodnia dla książek". Pierwszoklasiści wykonali piosenkę „Mała książka, wielki człowiek", wprowadzając wszystkich w niezwykle ciepły i radosny nastrój.
Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie otrzymali książki „Zapach czekolady. Najpiękniejsze wiersze" autorstwa Danuty Wawiłow, zakupione z funduszy Rady Rodziców, a także zakładki do książek przekazane przez uczniów klas trzecich. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do regularnego korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania pasji czytelniczej i umiejętności czytania. Drodzy Pierwszoklasiści – życzymy Wam wielu niezapomnianych przygód w świecie książek!
